29 Mayıs 2020 Yazarı admin Kapalı

Kalaripayattu Atölyesi

Dengede kalma yöntemi olarak Kalaripayattu

Sınırların ötesine geçip fiziksel ve mental olarak dengede kalmak günümüz insanının en büyük ihtiyacı. En eski Hint dövüş sanatlarından biri olan kalaripayattu tekniğini öğrenerek, yoğun çalışma temposundan uzaklaşıp gittikçe artan yorgunluk hissiyle ve enerji üretememe durumuyla baş etmek, katılımcıların motivasyon kaynağı olacak.

Kalaripayattunun sadece bir dövüş sanatı olmadığını, içinde bir yaşam felsefesi barındırdığını bilmek gerekir. Atölyede hedeflenen ise; katılımcıların bu dövüş sanatını öğrenirken bedensel esneklik kazanıp günün yorgunluğundan, mesleki deformasyonlardan, postür bozukluklarından kurtulmalarını sağlamak olacaktır. Katılımcılar doğru nefes teknikleriyle zihinlerini boşaltıp beden kullanım yetilerini geliştireceklerdir.

Bedensel esnekliği, denge ve ağırlık merkezinin keşfini sağlar.

Atölyede çeşitli dinamizm ve koordinasyon çalışmalarıyla, kalaripayattu teknikleriyle; bedensel esnekliğe, denge ve ağırlık merkezi keşfine yönelik kazanımlar sağlamak esas olacaktır. Bu çalışmalarda dövüş sanatının teknikleri aktarılırken; bedensel, zihinsel yaratıcılık ve konsantrasyon ön planda tutulacaktır. Hint dans teknikleriyle kondisyon kazanılırken, ritmik çalışmalarıyla kulak ve beden senkronizasyonu sağlanıp ortak bir enerji yaratmak hedeflenecektir. Atölye sonunda, katılımcılara aktarılan teknik doğrultusunda seyirlik bir koreografi oluşacak ve bunun sunumu yapılacaktır.

Esra Kucur

Esra Kucur

Atölye 2 ay sürecektir.

Katılımcı sayısı 6 kişi ile sınırlıdır.

Çalışmalar Altkat Sanat salonunda gerçekleşecektir. 

Haftada bir gün olmak üzere toplam sekiz ders yapılacaktır.

Aylık ücreti 350 tl’dir.

CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.